آنتن داخلی و خارجی در دستگاه های ردیاب به چه شکل است؟
Rate this post

Rate this post

آنتن چیست؟

قبل از آنکه منحصرا به بخش آنتن داخلی  و آنتن خارجی برای دستگاه های ردیاب بپردازیم به تعریف کلی از آنتن میپردازیم. آنتن یک کلمه فرانسوی به معنی وسیله مخابراتی است. کار آن تبدیل سیگنال الکتریکی به امواج الکترومغناطیسی  (در حالت فرستندگی)، و برعکس تبدیل امواج الکترومغناطیسی به سیگنال الکتریکی (در حالت گیرندگی) است. آنتن‌ها ساختارهای متنوعی دارند که با توجه به کاربرد آنها، تعیین می‌شوند.

عملکرد آنتن در دستگاه ردیاب چگونه است؟

در همه دستگاه‌های ردیاب با عملکرد‌های مختلف، وجود آنتن یک وجه مشترک است. آن‌ها به وسیله آنتن‌های داخلی یا خارجی اقدام به ارسال اطلاعات می‌کنند. داخل تمامی دستگاه‌های ردیاب یک آنتن GPS وجود دارد که سیگنال‌های رادیویی را از ماهواره‌های فضایی دریافت می‌کند. سپس این ردیاب‌ها، با پردازش طول و عرض موقعیت جغرافیایی آنتن و اطلاعات ارسال شده موفق به مسیریابی و موقعیت یابی می‌شوند. امروزه با پیشرفت علم، انواع مختلفی از آنتن ها وجود دارد. این آنتن‌های در قسمت‌های مختلف خودرو نصب می‌شوند و اقدام به ارسال اطلاعات برای کاربر نهایی می‌کنند.

در انواع ردیاب‌ها مانند ردیاب خودرویی، ردیاب موتورسیکلت یا حتی ردیاب شخصی و ردیاب حیوانات، آنتن‌ها به شکل تراشه‌های GPS و GPRS تعبیه شده‌اند. این تراشه‌ها با اتصال به ۲۴ ماهواره‌ای که در اطراف زمین قرار دارند، اطلاعات لازم را برای کاربران ارسال می‌کنند.

آنتن اینترنال چیست؟

آنتن ها به دو صورت آنتن داخلی و آنتن خارجی قابل استفاده هستند. معمولا برای دستگاه های ردیاب خودرویی از آنتن داخلی استفاده میشود. ردیاب‌های شخصی یکی دیگر از ردیاب‌هایی‌ هستند که مجهز به آنتن داخلی بوده و برای تامین امنیت و پیشگیر از گم شدن سالمندان و کودکان اهمیت بسیاری دارند.

بنابراین با توجه به کاربرد هر دستگاه ردیاب، میتوان از آنتن داخلی و یا خارجی استفاده نمود.

 • آنتن داخلی : به صورت تراشه داخل دستگاه قرار میگیرد و قابل دیدن نمیباشد.
 • آنتن خارجی : برخلاف آنتن داخلی، قابل مشاهده میباشد.

نکاتی برای تقویت آنتن دهی وجود دارد که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهد شد.

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات