معرفی کاربرد دکمه اضطراری (sos) در ردیاب ها
Rate this post

Rate this post

دکمه SOS چیست؟

دکمه SOS یا دکمه اضطراری به کاربران این فرصت را می‌دهد تا در شرایط حساس و سخت، موقعیت‌های خطرناک و لحظات اضطراری وضعیت و لوکیشن خود را در کمترین زمان به دیگران اطلاع دهند. این دکمه در طراحی و ساخت بسیاری از جی پی اس‌های پیشرفته استفاده شده است.

دکمه sos در شرایط اضطراری که توانایی استفاده از تلفن همراه را ندارید، میتواند به طور خودکار با شماره‌هایی که از قبل روی ردیاب ذخیره کرده‌اید ارتباط برقرار کند.

نحوه اطلاع رسانی دکه sos :

نوع اطلاع رسانی دکمه‌های SOS به گیرنده‌ها متفاوت است اما اکثرا به روش های زیر صورت میگیرد:

 

 • اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک.
 • اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک و GPRS بر روی نرم افزار.
 • اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک، GPRS بر روی نرم افزار و تماس با شماره‌های اضطراری ثبت شده

کاربرد دکمه sos در انواع ردیاب

کاربرد دکمه sos در ردیاب خودرو:

در شرایط اضطراری که خودتان هم در ماشین قرار دارید، هنگام تصادف، سرقت ناگهانی در خودرو، خراب شدن ماشین و نداشتن دسترسی به تلفن، متوجه نقش مهم دکمه SOS در ردیاب خودرو خواهید شد.

با فشار دادن دکمه اضطراری در کمترین زمان با شماره پیش فرضی که روی ردیاب ثبت شده است ارتباط برقرار شده و موقعیت مکانی و درخواست کمک به فرد گیرنده اطلاع داده می‌شود. مورد دیگر که ممکن است باعث نگرانی کاربر بشود قطع بودن اینترنت است. طراحان برای این مشکل نیز راه حلی در نظر گرفته اند. تکنولوژی LBS پاسخی برای حل این مشکل است. برای آشنایی بیشتر با عملکرد این تکتولوژی مقاله مربوط به آن را مطالعه فرمایید و یا اینجا کلیک کنید.

کاربرد دکمه اضطراری در ردیاب دوچرخه و موتور سیکلت:

علاوه بر ماشین‌های سواری و ماشین‌های سنگین نقش دکمه اضطراری در جی پی اس‌های دوچرخه و موتور بسیار پر رنگ است. در صورت بروز هر اتفاقی با فشار دادن دکمه SOS در کمترین زمان نزدیکان‌تان را از شرایط و موقعیت خود مطلع سازید.

کاربرد دکمه sos در ردیاب های پرسنلی:

حفظ امنیت اعضای خانواده با کمک دکمه SOS یکی از کاربرد های مهم این دکمه میباشد. متاسفانه روزانه شاهد مفقود شدن تعداد زیادی از افراد سالمند و کودکان هستیم.

اگر شاغل هستید و مدام نگران وضعیت جسمی پدر و مادر سالمند یا کودکان‌تان هستید، با خرید ردیاب اشخاص مجهز به دکمه SOS  دیگر نگرانی نخواهید داشت.

 

 

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات