ردیاب آنلاین و آفلاین چه تفاوتی با هم دارند؟
Rate this post

Rate this post

ردیاب آنلاین و آفلاین چه تفاوتی با هم دارند؟

یکی از تکنولوژی های کاربردی که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه های ردیاب هستند. چرا که این دستگاه ها با قابلیت های متعددی که دارند، باعث آسایش خاطر و فراهم آوردن امنیت شده اند.

به صورت کلی ردیاب ها  به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم بندی می شوند. در این مقاله به تفاوت های این دو نوع دستگاه میپردازیم.

ردیاب آفلاین چیست؟

ردیاب آفلاین به آن دسته از دستگاه های ردیاب گفته می شود که بدون اتصال به اینترنت کار می کند. این نوع از ردیاب ها شامل یک کارت حافظه داخلی هستند که پس از بررسی موقعیت مکانی مسیر را در مموری خود ذخیره می کنند.

ردیاب آفلاین برای ردیابی از یک ماژول جی پی اس استفاده میکند که موجب می شود پس از دریافت اطلاعات مربوط به یک موقعیت مکانی خاص، اطلاعات را در حافظه خود ذخیره کند. ردیاب آفلاین پس از تشخیص موقعیت مکانی ، اطلاعات را به ماهواره های جی پی اس ارسال می کند و پس از آن اطلاعات ردیابی در سیستم حافظه داخلی به صورت آفلاین ذخیره می شود.

کاربرد ردیاب آفلاین:

کاربرد ردیاب آفلاین در راهنمایی و رانندگی:

یکی از کاربردهای ردیاب آفلاین برای  راهنمایی و رانندگی است.  این سازمان به کمک ردیاب آفلاین خودرو میتوانند به اطلاعاتی مثل سرعت ماشین و اطلاعات مربوط به خودرو، ترددها و … که در حافظه داخلی دستگاه ثبت شده است، دسترسی داشته باشند.

کاربرد ردیاب آفلاین در نقاط کور:

ردیاب آفلاین برای مناطق خاصی که فاقد پوشش جی پی اس هستند بسیار مناسب است. با استفاده از این نوع ردیاب می توان مشکل ردیابی در نقاط کور را به راحتی حل کرد. به این صورت که با استفاده از فناوری سیستم موقعیت یاب نقاط کور” یا همان فناوری LBS،  تمامی اطلاعات را دخیره کرده و به LBS می رساند. پس از ارسال اطلاعات به این سیستم و ذخیره سازی آن، به راحتی می توان پس از دسترسی به اینترنت به اطلاعات دست پیدا کنیم.

ردیاب آنلاین چیست؟

این ردیاب ها همانطور که از اسمشان مشخص است برای ردیابی لحظه ای خودرو و یا هر سوژه دیگری به کار میروند. ردیاب آنلاین برای ردیابی و حفظ امنیت اتومبیل بسیار مناسب هستند. زیرا با استفاده از این ردیاب ها می توانید به اپلیکیشن فاراد برای تلفن های همراه متصل شوید و آمار ثانیه ای رفت و آمد خودرو خود را چک کنید.

کاربرد ردیاب آنلاین:

در برخی از مشاغل:

برای آن دسته از مشاغلی که اتومبیل خود را اجاره می دهند و یا مدیریت آژانس و یا تاکسی های اینترنتی را بر عهده گرفته اند بسیار مناسب و کاربردی است. همینطور برای ماشین آلات صنعتی و یا کشاورزی نیز مورد استفاده هستند.

مراقبت از افراد:

این ردیاب ها ردیاب های پرسنلی هستند که برای چک کردن و مطمئن بودن از وضعیت سالمندان و یا کودکان به کار می روند. (توضیحات بیشتر)

 

و بسیاری موارد دیگر که بارها به آنها روبرو شده ایم. گزارش لحظه به لحظه مسافت طی شده، تعریف محدوده جفرافیایی، سیستم هشدار دهنده و گزارش لحظه به لحظه با تاریخ و ساعت دقیق از موارد دیگر کاربرد ردیاب آنلاین میباشد.

 

ردیاب آنلاین بهتر است یا ردیاب آفلاین؟

انتخاب ردیاب آنلاین و یا آفلاین با توجه به نیاز افراد متفاوت است.  گاهی افراد برای ردیابی سوژه مورد نظر، نیاز دارند تا سوژه مورد نظر خود را به صورت آنلاین و لحظه ای چک کنند.

اما گروه دیگری از افراد هستند که برای ردیابی سوژه خود نیاز به اطلاعات کلی دارند و نیازی به ردیابی دقیق و لحظه ای ندارند. این دسته از افراد با استفاده و به کار گیری از ردیاب آفلاین، به راحتی نیاز خود را رفع می کنند.

 

admin

دیدگاه کاربران ...

    لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات