قابلیت هشدار تعویض تسمه تایم در سامانه ردیابی فاراد
Rate this post

Rate this post

قابلیت هشدار تعویض تسمه تایم در سامانه ردیابی فاراد

در مقاله مربوط به هشدار های خدمات دوره ای، یکی از گزینه ها تعویض تسمه تایم است. در طراحی نرم افزار ردیابی فاراد هم به حفظ امنیت خودرو بها داده شده است و هم به جلوگیری از آسیب دیدن خودرو. در نتیجه عملکرد خودرو و میزان سلامت آن بالا میرود.

برای استفاده از این قابلیت پس از ورود به محیط نرم افزار ردیابی فاراد، در منوی خدمات دوره ای میتوانید سرویس جدیدی ثبت کنید. و سپس زمان ارسال هشدار برای آن سرویس را نیز مشخص کنید

اهمیت تسمه تایم:

تسمه تایم یک تسمه پلاستیکی است که در حقیقت رابط میان میل‌لنگ و میل‌سوپاپ  محسوب می‌شود. از آنجایی که کار تسمه تایم تنظیم زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ‌ها است، هرگونه لغزش این تسمه روی فولی متصل به میل‌لنگ یا میل سوپاپ باعث اشکال در عملکرد موتور می‌شود، پس بررسی و تعویض به موقع آن روی عملکرد موتور تاثیر میگذارد.

زمان تعویض تسمه‌ تایم چه وقت است؟

همه اتومبیل‌ها معمولا داری یک زمان مشخصی برای تعویض تسمه تایم هستند که این زمان توسط کارخانه تولید کننده خودرو در کاتالوگ مشخص شده است. زمان تعویض تسمه تایم ممکن است بر اساس گذر زمان مثلا ۲ سال یا بر اساس پیمایش خودرو مثلا ۶۰ هزار کیلومتر مشخص شده باشد. این عدد هم بستگی جدی به کیفیت تسمه تایمی دارد که توسط اتومبیل‌ساز استفاده شده است. مثلا برای برخی از محصولات شرکت فورد، زمان تعویض تسمه تایم بعد از ۱۶۰ هزار کیلومتر اعلام شده است.

طراحی نرم افزار ردیابی فاراد به گونه ای است که هم میتوانید هشدار سرویس و خدمات دوره ای را  بر اساس زمان (روز)  و هم بر حسب مسافت (کیلومتر) طی شده تنظیم کنید.

 

admin

دیدگاه کاربران ...

    لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات