قابلیت کنترل از راه دور، مهمترین ویژگی سامانه ردیابی فاراد
Rate this post

Rate this post

قابلیت کنترل از راه دور، مهمترین قابلیت سامانه ردیابی فاراد

یکی از کاربردی ترین و مهمترین محصولاتی که برای تامین امنیت خودروها طرفداران زیادی پیدا کرده ردیاب خودرو است. اما این وسیله چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا به عنوان پرطرفدارترین وسیله تامین امنیت شناخته شود؟

مهم ترین و بارزترین ویژگی یک ردیاب، “قابلیت کنترل از راه دور” آن میباشد. کنترل از راه دور تنها به مشاهده وضعیت مکانی خودرو محدود نمیشود. بلکه برای فهمیدن وضعیت روشنی یا خاموشی خودرو، فهمیدن وضعیت سرعت خودرو، بررسی میزان توقف ها، مدت زمان توقف ها و… نیز کاربرد دارد. بررسی این فاکتورها آن هم از راه دور، بیشتر برای شرکت های حمل و نقل و رانندگان ماشین های سنگین مورد نیاز است.

موقعیت دیگری را فرض کنید که خودرو شما به سرقت رفته است. با استفاده از این قابلیت میتوانید بفهمید که خودرو دقیقا در کجا قرار دارد. با گزارش این موقعیت مکانی به پلیس، براحتی میتوانید خودروی به سرقت رفته را پیدا کنید.

یکی دیگر از مواردی که در زیر مجموعه کنترل از راه دور خودرو قرار میگیرد، امکان خاموش کردن اتومبیل از راه دور میباشد. قابلیت خاموش نمودن خودرو از هر نقطه دنیا فقط با ارسال یک دستور در اپلیکیشن، یا یک پیامک از طریق تلفن همراه میسر میشود.

قابلیت کنترل از راه دور در چه مشاغلی مورد نیاز است؟

همانطور که در بالا گفته شد در برخی از مشاغل مانند شرکت های حمل و نقل به این قابلیت نیاز دارند. چرا که با فهمیدن سرعت خودرو و مدت زمان توقف ها میتوانند نظم بیشتری به کار بدهند و نتیجه آن راندمان بالای آن شرکت باشد. تاکسیرانی ها از دیگر مشاغلی هستند که کنترل از راه دور رانندگان میتواند باعث پیشرفت و سرعت بخشیدن به امور شود.

 • سازمان های اتوبوسرانی
 • امبولانس ها
 • آتش نشانی
 • ماشین های یخچال دار
 • پیک ها
 • ماشین آلات صنعتی
 • ماشین آلات کشاورزی
 • هواپیمایی
 • و …

همگی جزو مشاغلی هستند که با استفاد از این قابلیت، یعنی کنترل از راه دور خودرو، میتواند کمک بزرگی به شرکت های خود بکنند.

 

آیا کنترل از راه دور فقط از طریق نرم افزار فاراد امکان پذیر است؟

در ابتدا باید عرض شود که سامانه ردیابی فاراد هم برروی تلفن همراه قابل اجرا است و هم نسخه تحت وب دراد. پس هم از طریق موبایل و هم از طریق مانیتور میتوان عمل کنترل از راه دور را انجام داد. گاهی پیش می آید که کاربر در محیطی قرار دارد که دسترسی به اینترنت ندارد.

در این زمان چگونه اتومیبل خود را از راه دور خاموش کند؟

در این مواقع که دسترسی به اینترنت وجود ندارد، کاربر میتواند با یک دستور پیامکی و ارسال آن به سیم کارت داخل ردیاب، اتومبیل را خاموش کند. این دستور پیامکی در هنگام خرید ردیاب از طرف گروه مهندسی فاراد در اختیار شما گذاشته میشود.

تا چه فاصله ای میتوان خودرو را از راه دور کنترل کرد؟

همانطور که بارها گفته شده است این قابلت محدودیت فاصله ندارد. از هر نقطه ای که در دنیا باشید میتوانید اتومبیل را چک کنید. تنها نکته قابل توجه این است که تاجایی سیم کارت داخل ردیاب آنتن بدهد، ارسال سیگنال نیز وجود دارد و تا هرجا که ارسال سیگنال وجود داشته باشد،کنرل از راه دور خودرو امکتن پذیر است. و این نکته مهم را در نظر بگیرید که در صورت قطع شدن آنتن، دستگاه بطور خودکار داده ها را در خود ذخیره میکند و به محض برگشت آنتن داده ها قابل دسترسی میشوند.

 

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات