معرفی تکنولوژی A-GPS
Rate this post

Rate this post

تکنولوژی A-GPS چیست؟

در سال های اخیر که استفاده از  خود فناوری جی پی اس بسیار جا افتاده است. این تکنولوژی نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. اهمیت استفاده از ردیاب در برخی از مشاغل مثل ادارات و یا صنعت و معدن بر کسی پوشیده نیست.

کلمه A-GPS مخفف عبارت  Assisted GPS است. تکنولوژی به عنوان یک همراه و یک تقویت کننده برای جی پی اس نام برده میشود. در این مقاله جنبه های مختلف این تکنولوژی را بررسی میکنیم.

A-GPS تکنولوژی همراه:

از ای جی پی اس به عنوان فناوری کمک کننده به سیستم موقعیت یابی جهانی جی پی اس  نام برده می شود. ای جی پی اس به ردیاب ها کمک می کند تا نمایش دقیق تری از موقعیت جغرافیایی داشته باشند.

همینطور در سرعت بخشیدن و بالابردن عملکرد ردیاب ها نیز بسیار مهم و کارامد هستند.

نحوه عملکرد تکنولوژی A-GPS:

تقریبا تمامی دستگاه هایی که از آنتن جی پی اس پشتیبانی می کنند، از فناوری ای جی پی اس نیز برخوردار هستند. فناوری A-GPS با کمک دیتا های رد و بدل شده سیم کارت به تقویت ردیاب کمک می کند. عملکرد این تکنولوژی به این شکل است که ای جی پی اس با برقراری ارتباط بین دکل های موبایل BTS یا اتصال به بلوتوث سرعت موقعیت یابی ردیاب ها را افزایش میدهد. فناوری ای جی پی اس در همه ردیاب ها وجود دارد

ویژگی های تکنولوژی A-GPS:

 1. فشار کمتر بر روی جی پی اس
 2. تعیین دقیق موقعیت در کمترین زمان ممکن
 3. سرعت
 4. کاهش پردازش
 5. افزایش عمر باتری

فشار کمتر بر روی جی پی اس :

به دلیل استفاده از فناوری A-GPS،  مصرف باتری ردیاب کاهش می یابد و پردازنده جی پی اس نیز فشار کمتری را احساس می کند

تعیین دقیق موقعیت در کمترین زمان ممکن :

همیشه کاربران می خواهند آخرین موقعیت جغرافیایی را در کمترین زمان ممکن با کمک ردیاب تشخیص دهند. فناوری ای جی پی اس در کاهش زمان ردیابی تاثیر مستقیمی بر روی ردیاب دارد.

سرعت :

موقعیت یابی خیلی سریعتر انجام می شود چرا که موقعیت یابی به جای ارتباط مستقیم با ماهواره، از طریق آنتن های موبایل انجام می شود.

کاهش پردازش :

با توجه به اینکه تمام فعالیت های مکان یابی به عهده جی پی اس نیست و از این تکنولوژی همراه کمک می‌گیرد، در نتیجه کار کمتری انجام می‌دهد . در حقیقت پردازش این عملیات فشار کمتری به روی تلفن همراه شما وارد می‌کند.

افزایش عمر باتری :

نتیجه کاهش پردازش، افزایش عمر باتری است و این یک امر طبیعی است.

 

به طور کلی انتظار نداشته باشید این تکنولوژی در موقعیتی که جی پی اس قادر به فعالیت نیست به شما کمکی کند، چون A-GPS بدون جی پی اس معنایی ندارد!

admin

دیدگاه کاربران ...

  لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات