مقایسه ردیاب فاراد با سایر ابزار های ضد سرقت
Rate this post

Rate this post

عملکرد ردیاب فاراد در مقایسه با سایر ابزار های ضد سرقت

بطور کلی کاربرد ردیاب های خودرویی فقط برای تامین امنیت نیست، بلکه کاربرد های دیگری نیز دارند که سایر ابزار های ضد سرقت از آنها بی بهره اند. ولی همیشه اولین چیزی که در مورد ردیاب ها گفته میشود، تامین امنیت و پیگیری خودرو است.

زمانی متوجه این اهمیت می شوید که از روش های سرقت سارقان آگاه باشید. سارقان برای سرقت خودروها همیشه چند قدم جلوتر از صاحبان خودروها هستند.

تجهیزات ضد سرقت خودرو در دو دسته تجهیزات مخفی و تجهیزات آشکار طبقه بندی می شوند. تجهیزات آشکار آن دسته از تجهیزات امنیتی هستند که در معرض دید سارقان قرار می گیرند  مثل قفل پدال و قفل فرمان. اما تجهیزات مخفی همان گونه که از نامشان پیدا است، دور از دسترس و دید سارق در خودرو تعبیه می گردند. مثل ردیاب های خودرویی.

بنابراین نمیتوان مانند گذشته به دزدگیر های معمولی و یا قفل پدال و قفل فرمان اعتماد کرد. در ضمن این ابزارها در دسته تجهیزات قابل مشاهده هستند و سارقین می‌توانند راه دور زدن این ابزارها را پیدا کنند.

یکی از موارد امنیتی دیگری که امروزه بیشتر خودروها از آن بهره میبرند، سیستم ایموبلیزر است. ماشین‌های ایموبلایزری فقط با سوئیچ اصلی ماشین روشن می‌شوند. در واقع یک برد الکترونیکی کوچک داخل سوئیچ به کار برده شده و داخل حافظه‌ی آن یک کد تعبیه شده است و خودرو فقط توسط همین کد که داخل سوئیچ مالک هست، روشن می‌شود. اما خیلی از روش‌های سرقت که در بالا اشاره شد، با سوئیچ مالک انجام می‌شود و نیازی به جعل سوئیچ نیست. پس سیستم ایموبلایزر ، احتمال سرقت را پائین می‌آورد.

سایر تفاوت های ردیاب فاراد با دیگر ابزار های ضد سرقت

تفاوت ردیاب خودرو فاراد با ابزارهای معمولی این است که ردیاب، داخل خودرو مخفی می‌شود و تنها مالک آن، از وجود ردیاب، درون خودرو با خبر است. مالک خودرو با گوشی موبایل خود  و با استفاده از سامانه ردیابی فاراد می‌تواند خودرو را بدون محدودیت فاصله و از راه دور کنترل کند. منظور از کنترل این است که می‌تواند با نرم‌افزار ردیاب یا ارسال یک پیامک به ردیاب، خودرو را خاموش کند و تا زمانی که مالک، اجازه روشن شدن خودرو را با گوشی خود ارسال نکند، خودرو روشن نمی‌شود.

هدف ابزارهای معمولی مانند دزدگیرهای عادی نیز مانند ردیاب خودرویی  جلوگیری از سرقت خودرو است اما اگر خودرو به سرقت رفت، دیگر این ابزارها کمکی برای پیدا شدن خودرو شما نمی‌کند. ولی ردیاب خودرو علاوه بر اینکه به تامین امنیت خودرو، کمک می‌کند، در پیدا کردن خودروی سرقتی نیز کمک میکند.

مهمترین ویژگی ردیاب های خودرویی همین کنترل از راه دور روی خودرو است. مانند خاموش کردن خودرو از راه دور.

ولی از قابلیت های دیگری نیز برخوردار است که سایر ابزار های ضد سرقت از آنها محروم هستند. مثل آلارم حمل با جرثقیل، آلارم سرعت غیر مجاز، تعریف محدوده مجاز برای تردد خودرو، نمایش مسیرهای پیموده شده، هشدار خدمات دوره ای، هشدار کار درجای خودرو و ….

 

………….

 

 

 

 

admin

دیدگاه کاربران ...

    لطفاً قبل از ارسال سوال یا دیدگاه،بخش سوالات متداول را مطاله فرمائید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات